Vytisknout tuto stránku

Úřední deska

Informace - očkovací a testovací centrum Hlinsko


Kategorie: Úřední deska
Zaslal: admin

V Hlinsku na poliklinice začne od 3. 5. fungovat očkovací centrum (ve spolupráci se zdravotnickým zařízením Endipra s. r. o., MUDr. Špitálníková). K očkování zde je třeba se registrovat přes centrální registrační systém, v jehož nabídce se mělo hlinecké očkovací centrum objevit včera (tzn. 28. 4.).

Město Hlinsko dále uzavřelo smlouvu se společností Safres Group, která bude v Hlinsku zajišťovat testování pro veřejnost. První testování proběhne ve středu 5. 5. v době od 12 do 18 hodin a následně bude probíhat pravidelně (pravděpodobně ve stejném čase - může být upraveno dle zájmu) vždy v neděli a ve středu. Místem testování bude prostor v Multifunkčním centru, vstup bočním vchodem (od DDM). O provedeném testu obdrží klienti potvrzení, které je platné v zaměstnání, ve školách a do budoucna i všude tam, kde to budou vyžadovat nařízení vlády. Toto testování by dle sdělení firmy mohlo být i alternativou k povinnému školnímu testování.  V případě pozitivního antigenního testu se provede okamžitě konfirmační (ověřovací) stěr pro test metodou PCR, čímž se zrychlí celý proces a odpadá cesta do testovacích center. Výsledek PCR testu se klient dozví do 24 hodin od provedení odběru.

Testování probíhá bez objednání a bezplatně. Podmínkou bezplatného testování je uplynutí minimálně 90 denní lhůty od posledního pozitivního testu a uplynutí 3 denní lhůty od posledního antigenního testu hrazeného z veřejného pojištění. Zájemci o testování se prokáží kartou zdravotní pojišťovny. Při nesplnění podmínek bezplatného testování hrazeného z veřejného zdravotního pojištění umožníme zájemcům testování jako samoplátcům za cenu 350,- Kč / test.


Předchozí: Odpovědi na žádosti o informace
Následující: Kontakty