Vytisknout tuto stránku

Aktuality

Budova záchranky ve Skutči bude připomínat skalpel


Skuteč (23. 7. 2012) –  Ve Skutči se staví  za necelých pět milionů nové stanoviště  záchranné služby.   Staveniště si tento týden prohlédl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Uvedl, že stavbu budovy, jejíž tvar připomíná skalpel,  podpořil Pardubický kraj částkou 3,2 milionu korun. Finančně přispěla  také obec Pokřikov, město Skuteč vložilo pozemek a  projektovou dokumentaci.  Hotovo by mělo být v říjnu, posádka záchranné služby začne sloužit od ledna 2013.
Kategorie: Webmaster
Zaslal: admin

„Pardubický kraj výhledově počítal se stavbou budovy pro záchrannou službu. Dlouhodobě jsme usilovali o to, abychom měli celý region pokrytý výjezdovými sanitami, což se nám nyní podařilo.  Jakmile jsme se dohodli na úhradě provozních nákladů,  tak  jsme na tuto investici uvolnili prostředky z krajského rozpočtu,“ uvedl hejtman Radko Martínek při své návštěvě Skutče.  „Jsem rád, že  na Skutečsku a  Prosečsku, kde převládají kopcovité terény,  budou vyjíždět posádky záchranné služby k pacientům přímo ze Skutče,“ vyjádřil spokojenost hejtman.   

 Dosud dojíždějí do  Skutče a okolních obcí  posádky záchranné služby  z Chrudimi, nebo Hlinska. „To by se od ledna příštího roku mělo změnit,  stejně jako dojezdové časy. V některých místech se pohybují okolo 25 minut, což je o pět minut déle, než stanoví novela zákona,“ dodává hejtman.

 Na území Pardubického kraje je v nepřetržitém 24hodinovém provozu celkem 25 výjezdových skupin. Mimo pracovní dobu a v noci je v pohotovosti 11 skupin.  Následující: Obecní úřad